Srpen 2014

RC:Eon Znovuzrození dračího oka

20. srpna 2014 v 3:07 | Enes |  Recenze
Tak tady je ta knížečka o který jsem psala v minulém článku. Už čtu druhý díl, a musím teda říct že jsem se vůbec nenudila!!
Autor:Alison Goodmanová
Díl: 1./2
Název:Eon Znovuzrození dračího oka
Stran:340
Anotace: Dvanáctiletý Eon podstupuje několikaleté náročné studium, které vyžaduje osvojení dvou schopností: šermu a dračí magie. Eon doufá, že uspěje a bude vybrán jako dračí oko- učeedník jednoho z dvanácti energetických draků štěstěny. Ale má to háček. Velkým Eonovým tajemstvím je, že je vlastně Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát dračím okem. Protože ženám je dračí magie zapovězena, vystavuje se velkému nebezpečí. A vzhledem k okolnosti, že se její riskantní hra stala součástí boje ocísařský trůn, je postaráno o napínavou zápletku...
Hlavní postavy: Eon(a): Takže od začátku.... Žije v přestrojení u jejího mistra(Pan Brannon) a je kandidátem na krysího draka. Jsou zkoušky a ten pitomec Ranne jí málem zabije. A její mistr jí paka ještě donutí na poklonu Zrcadlovému drakovi(přes 500 let se pohřešuje) a ten drak si jí vybere. A drak chce aby řekla své skutečné jméno, ale ona pořád říká jenom Eon, takže se jméno svého draka nedozví. A pak s její služebnou Rillou a Panem Brannonem se přestěhují do sálu Zrcadlového draka. Seznámí s s princem Kygem, a celou jeho rodinou. Potom blbec Ido otráví pana Brannona, a ona se dozví že pan Ido ukradl červený foliant ve kterém je možná ukryté jméno Zrcadlového draka. Tak se tam vydá s Rykem(její osobní stráž) a ukraadnou ho a Ryko zabije Ranneho(jupííí!). Jenže Eona to neumí přečíst takže je v prčici. Pototm jede s ostatními dračími oči odklonit krále Monzuna a tam se napojí na Krysího draka a zase pan Blb(Ido) se dozví že je holka a začne jí vydírat. Potom jí málem znásilní a ukradne jí foliant. Po zkoroznásilnění se dozví že perlový císř je mrtev. Tak jedou na hrad a cestou se Eona dozví že komas je psán ženským písmem a že je zrcadlouvá dračiče a ne zrcadlový drak. Asi po 3 dnech se znovu vydá pro červený foliant, a ukradne i černý foliant. Když však dojdou do sálu Krysího draka, Sethon zaútočí a Pan Ido zabije všechny ostaatní dračí oči(až teda na Eonu.) Eona zdrhá a paní Della překládá foliant, a když jí Ido zase málem znásilní, dozví se že jméno dračice je zrcadlo od dračího oka. Takže jméno dračice je Eona. A Eona s pomocí síli dračice Idovy otevřou srdce, aby si uvědomil co spáchal. Pak Eona s Dellou a Rykem utíkají k moři k dvoum členům odboje.
Můj názor: Knížka je opravdu moc pěkná a doporučuji si ji přečíst. I když u nějakých scénkách jsem s docela červenala, a pokoušela jsem zadržet smích... XD. Když si Eonu, vybere zrcadlový draak, tak musí splnit takouvou "zkoušku" ža musí s ostatními dračími oči odklonit krále Monzuna. A jelikož Eona neumí zavolat svého draka tak se napojila na Krysího draka, a Pan Ido(Krysí dračí oko) se jí dostane do mysli a dozví se že je holka!! A pak jí vydírá! Nejraději bych na něj zapomněla ale konec v knížce je s ní a je nechutnej!!! On si myslí, že když se dvě dračí oči spojí, tak si jeden může vzít moc toho druhého a vytvoří tak Šňůru perel. No prostě ho nemám ráda. Jedním slovem bych ho mohla popsat- pedofil. Moje hodnocení je 10 z 10.

Informace o dračích očích:
Buvolí drak
Světová strana:sever
Barva:Purpurová
Dračí oko: pan Tyron
Strážce odhodlání

Tygří drak
Světová strana: Severo-severovýchod
Barva:zelená
Dračí oko: pan Elgon
Strážce odvahy

Zaječí drak
Světová strana: východo- severo východ
Barva: růžová
Dračí oko: pan Silvo
Strážce míru

Dračí drak(Zrcadlový drak)
Světová strana:východ
Barva:červená
Dračí oko: žádný- zrcadlo
Drak je pohřešovaný přes 500 let
Strážce pravdy

Hadí drak
Světová strana: východo-jihovýchod
Barva:měděná
Dračí oko:pan Čion
Strážce vnitřního vzhledu

Koňský drak
Světová strana: Jiho-jihovýchod
Barva:oranžová
Dračí oko: pan Dram
Strážce vášně

Kozí drak
Světová strana:Jih
Brva: stříbrná
Dračí oko: pan Tiro
Strážce laskavosti

Opičí drak
Světová strana: Jiho-jihozápad
Barva:ebenová
Dračí oko:pan Džessam
Strážce důvtipu

Kohoutí drak
Svěová strana: Západo-jihozápad
Barva:hnědá
Dračí oko: pan Bano
Strážce důvěry

Psí drak
Světová strana:Západ
Barva: slonovinová
Dračí oko: pan Garon
Strážce poctivosti

Kančí drak
Světvá srana: Západo-severozápad
Barva:sivě šedá
Dračí oko: pan Meram
Strážce štědrosti

Krysí drak
Světová strana: severo-severozápad
Barva:modrá
Dračí oko: pan Ido
Strážce ctižádosti

Prolog- Rebelie

19. srpna 2014 v 10:53 | Enes |  Rebelie
Doufám že se bude líbit :-) Mám už další kapitolu,ale tu si schovávám trochu do zásoby, protože začala zase ta otravná škola a máme strašnéMalá dívenka ke mně přišla a podala mi koš s látkou na oblečení. Ukázala jsem rukou na zem. Položila tam koš a odcupitala. Ještě chvíli jsem se na ni dívala, ale pak jsem ji ztratila v davu. Bylo jí asi tak čtyři roky. Zatřepala jsem hlavou a vrátila jsem se k práci. Popadla jsem budoucí kalhoty, které jsem už mělarozšité a došila jsem dvě látky k sobě. Složila jsem kalhoty a hodila jsem je do koše s ušitým oblečením. Pískla jsem na prsty a doběhla ke mně zase dívka. Jak jinak když tohle je žensko- dívčí oddíl. Týhle bylo aspoň tak deset. Byla té malé neuvěřitelně podobná. Zlaté kadeře měla až na záda, pihatý obličej a modré oči. Vzala si koš s ušitým prádlem a odnesla ho k ženám s žehličkami. Opřela jsem se rukama o stůl a vydechla jsem. "Fuj." otřela jsem si hřbetem ruky čelo. Najednou se ozvala palčivá bolest v zádech. Upadla jsem a otočila jsem hlavu. Za mnou stál muž s bičem od krve. Od mojí krve. Sáhla jsem si na záda. Měla jsem rozervané šaty a celá záda od krve. "Nemáte co na práci? Hm?" řekl muž a práskl bičem o zem. Z vedlejšího stanoviště ke mně přiběhla dívka. Viděla jsem ji rozmazaně.
"Steph, seš v pohodě?" Laura.
"Chceš vědět pravdu?"
"Jo chci, teď je to vážný."
"Jo je to blbý." Vzala si mojí ruku a přehodila si jí přes ramena. "Tak pojď." Zvedla se ze země a vytáhla mě s sebou. Odváděla mě z budovy domů. Doma nikdo nebyl, takže jsem se musela o sebe postarat sama.
"Zůstaneš?" zeptala jsem se jí a sundala jsem si šaty. Měla jsem je od krve i pod zadkem. "Kuuurvaaaa." "Co je?" "Tohle byly ty nový šaty. Blbec. Za to že mě praštil a roztrhal mi nový šaty." Hodila jsem šaty na zem a šla jsem si pro nové šaty.
"Buď je vyhodíš a nebo budeš chodit s šatama který mají rozervaný záda." zasmála se z vedlejšího pokoje Laura. Něco studeného a vlhkého mi Laura přiložila na záda. "Chceš mít snad špinavý i tyhle šaty?" zeptala se mě a začala mi přejíždět látkou po zádech. Obě jsme se zasmály. Když mi umyla záda a utřela je tak jsem si oblékla šaty. Celá záda mě bolela. "Počkej ještě." Zavolala na mě Laura "Dám ti na záda ještě obklad. Za hoďku ti ho přijdu vyměnit. Běž si lehnout do postele, ale lež na břichu. Tak zatím čau."
"Nazdar." Zavolala jsem na pozdrav a zamávala jsem jí. Přešla jsem celou kuchyň a zamířila jsem do svého pokoje. Byl to malá pokojíček, ale byla jsem za něj vděčná, protože mích 5 bratrů bydlelo v jednom pokoji. Došla jsem ke knihovničce a začala jsem v ní hledat jakoukoliv knížku, kterou bych za tu hodinu stihla přečíst. Vyndala jsem všechny knížky, abych se mohla rozhodnout. Znovu mě začaly bolet záda. Peču na to.Šoupáním po zemi jsem se dostala k posteli. Rukama jsem se chtěla vytáhnout do postele, ale příšerně to bolelo. Natáhla jsem se rukou po peřině.
"Počkej, pomůžu ti." Otočila jsem se. Kamarád mého bráchy a líbil se mi. Matthew, ale všichni mu říkají Matt. Dal mi pusu na čelo. Určitě jsem zrudla, ale po puse od Matta jsem vždycky toužila. Zatřepala jsem hlavou. On by se mnou nikdy nechodil."Jaktože tě pustili?" zeptala jsem se ho po chvíli ticha. "Tvůj brácha to zařídil, měla bys mu poděkovat." Zvedl mě ze země a položil mě opatrně na postel. Překulila jsem se opatrně na břicho. "Vždycky jeden člen rodiny když se někdo z jejich rodiny zraní, musí bratr nebo sestra ošetřit svého sourozence. A tvůj bratr řekl, že nemůže, protože měl rozehřátý železo tak řekl, že mám jít já."
"Budu hádat. Andrew." Kývl hlavou na znamení toho, že mám pravdu. "Chceš něco k pití nebo k jídlu?" zeptal se mně. V tu chvíli jsem si uvědomila, jakou mám žízeň. "Dones mi prosím vodu. Díky." Matt se otočil a odešel do kuchyně mi nalít vodu. Zadívala jsem se na zeď vedle knihovny. Byl tam otvor. Pokoušela jsem se vstát, ale bolest to nedovolila. Podívala jsem se jinam, ale pořád mi to vrtalo hlavou. Proč by mi někdo dělala otvor ve zdi? Možná že tam matka ještě předtím než umřela, něco schovala. Matt mi přinesl vodu, ale já si ho vůbec nevšímala. Zatřásl mi s ramenem a vytrhl mě z myšlenek. "V pohodě?" "Jo, jen jsem přemýšlela."
"A o čem?" Do prdele. Co mu sakra řeknu?! "No… Jaký to bude, až tohle otročení skončí." Podal mi vodu a já se napila. Lehl si vedle mě a pohladil mě po vlasech. Jeden pramínek mu zůstal v ruce pohrával si s ním. Potom ho pustil a řekl: "To nikdo neví. Ale je taková pověst. Že před dvaceti lety to tu bylo úplně stejný. A že tady byla parta holek, která to tu celý postavila na nohy. Ale říkám, jenom to je pověst." Před dvaceti lety bylo mamce sedmnáct, jako teď mě. "A nevíš jak se jmenovaly?"

"Jasně že to vím. Anna Renová, Margareta Gerinová,…" Zdržela jsem dech. Má matka byla za svobodna Margareta Gerinová.