Červenec 2013

Křišťáli moci

28. července 2013 v 12:00 | ENES
Je tu další knížka, její spisovatelka je opět Michaela Burdová, má 4 díly tzy.tetralogie. Jsou to Křišťáli moci. Díly: 1.Zrada temného elfa, 2.Hněv Pána ohně, 3.Věž zkázy,4.Minotaurus.
1.Zrada temného elfa
Vítejte v Mianthilii, čarovné zemi elfů! Síly dobra a zla stojí proti sobě! Temní a Bílí elfové se dávají do boje o sedm křišťálů moci, jejichž prostřednictvím je možné ovládnout celý svět. Dle proroctví může křišťály najít a získat pouze obyčejná venkovská dívka Neilin, která však o svém poslání nic netuší. Dívky se snaží zmocnit Temný elf Isgraël, proti kterému stojí bojovník bílých elfů Arwin. Jak dopadne boj dvou mocných znepřátelených sil? Podaří se Neilin najít a získat první z mocných křišťálů?
2.Hněv Pána ohně
Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá.
3.Věž zkázy
Ochráncem dalšího Křišťálu moci je poslední Pán ohně! Neilin od něho potřebuje křišťál získat. Proto se společně se svými přáteli vydává do nebezpečí Nar'doxu přímo do spárů Isgraëla, který touží po její smrti...
4.Minotaurus
Tajemný labyrint v horách ukrývá tvora, který dávno zapomněl, kým býval. Přesto čeká na Vyvolenou, která ale jeho hlas slyšet nechce. Isgraël mezitím chystá poslední úder, který zmaří všechny naděje na záchranu. Nikdo ale netuší, že přitom osvobodil prastaré zlo, před kterým nikdo neuteče..
Hlavní hrdinové:
Nelien-obyčejná vesnická dívka která přijde o celou rodinu,vyvolená.
Arwin-elf,který před Nelien skrývá parvdu, dokonalý bojovník,zachrání Nelien
Ellnesa-elfka, výborná lukostřelka
R-Tiles-elf,strážce Ellnesy,výborný lukostřelec
Leja-člověk,Nelin sestra
Terien-Isgrelova dcera,elfka
Sorgan-nejobávanější bojovník,elf, nejvěrnější sluha Isgraela
Edrian-Král Mianthanie, člověk(hraje i dokonalou roli:mrtvého brouka)
Leonis-Ellnesy sestra,nejobávanější bojovnice

Poselství jednorožců

21. července 2013 v 12:00 | ENES
Je tu další článek o knížce kterou jsem už přečetla. Poselství jednorožců. Napsala ji Michaela Burdová, tato knížka má opět tři díly.Díly: 1.Strážci dobra, 2.Zrádné hory Dragor, 3.Záchrana Lilandgarie.
1.Strážci dobra
Jednorožci jsou ztělesněním dobra, a dokud drží pohromadě, nemá zlo šanci zmocnit se vlády. Jeden z jednorožců se však ztratí a dobro je narušeno. Černý čaroděj chce ovládnout celou Lilandgarii. Vypouští z temnoty odporné nestvůry a snaží se najít ztraceného jednorožce, aby zničil dobro jednou provždy a osvobodil z hlubin temnot nejmocnějšího démona všech věků a světů. Do Lilandgarie se proto vracejí elfové, aby pomohli zachránit dobro a opět nastolit rovnováhu světa.
2.Zrádné hory Dragor
Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! I když elfská princezna našla ztraceného postvátného jednorožce, její cesta ještě zdaleka nekončí. Musí se s jednorožcem dostat přes zrádné hory Dragor, kde vládnou draci, aby ho mohla vrátit k jeho druhům. Avšak její přítel Veragin před ní a přáteli něco skrývá. Tajemství, které může ohrozit soudržnost celé družiny. Království mezitím musí čelit blížící se válce s Černým čarodějem, jehož ohromná armáda se chystá zničit celou zemi. Jediná záchrana teď možná leží v rukou nevyzpytatelných draků.
3.Záchrana Liliandgarie
Vydejte se za dobrodružstvím do Lilandgarie, země posvátných jednorožců! Boj o záchranu Lilandragie vrcholí. Elfí družina cestuje Tmavým lesem ke Stříbrnému jezeru, kde se má setkat s Aranis a Veraginem, který konečně svým přátelům odhalil své tajemství.

Hlavní postavy:Aranis-elfská princezna, která má za úkol najít posvátného jednorožce
Lavril-elfka, hlavní stráž princezny Aranis
Eleas-elf,Lavril bratr, hlavní strážce princezny Aranis
Falien-Nástupce na trůn Lilandgarie,člověk
Veragin-člověk,má něaké prokletí(ale já už nevím jaké!), jeho bratr je nejvěrnější sluha Černého čaroděje
Snížek-kočkoroh,zvíře Veragina, bojí se koní a hovorově mluví

Válka čarodějek

13. července 2013 v 12:30 | ENES
Ahoj, každý týden do této rubrice přibide moje oblíbená knížka kterou buď: jsem četla a je super, teď ji čtu a líbí se mi nebo se jí chystám přečíst. Dnes je tou knížkou Válka čarodějek. Napsala ji Maite Carranzová, má 3 díly tzv. trilogie. Díly: 1.Klan vlčice, 2.Ledová pustina, 3.Odina kletba.
1.Klan vlčice
Čas vyvolené přichází a odvěká válka čarodějek znovu vzplane po celém světě.A mladá Anaid do poslední chvíle netuší že i ona bude na téhle šachovnici hrát důležitou roli. Neví nic o čarodějkách Odiš a Omar, davných prorctvích, ani o přízračném světě. Trápí ji hlavně vlastní vzhled a osamělost. Připadá si jako ošklivé káčátko ve stínu své krásné matky. Ale v den, kdy její matka zmizí, se Anaid náhle octne na cestě do neznáma.
2.Ledová pustina
Anaid je vyvolenou, čarodějkou s rudými vlasy,jež by dle dávného proroctví měla ukončit odvěkou válku čarodějek. Je na to však připravená? Anaid se Selene(Anaid matka) prchá z Urtu(město kde žijí), aby unikli smrtelnému nebezpečí hrozícímu od strašlivé čarodějky z rodu Odiš. Cestou Selene vypráví o své minulosti a Anaid s údivem odkrývá neznáméstránky matčina života. A před Anaid vystávají dotěrně nepříjemné otázky. Neměla Selene přeci jenom prsty ve vraždě své přítelkině?Proč před ní skrývá pravdu o Cristině Olafové(čarodějka Odiš)? Akdo byl její otec?
3.Odino proroctví
Selene své dceři zamlčela dávné Odino proroctví, protože doufala, že se jí tak podaří obelstít osud. Nikdy ji však nenapadlo, že by se Anaid někdy mohla postavit proti ní. Anaid, která má v sobě krev Omar i Odiš, Anaid, která stojí před rozhodnutím, jež ovlivní zásadně nejen její život, ale životy všech čarodějek po celém světě. Podaří se jí ovládnout žezlo moci nebo propadne jeho svodům? A kdo zvítězí v odvěkém boji dobra a zla?
PS:už čtu 2.díl tak se brzy dozvíte i hlavní postavy. :o)
Vaše ENES